Find and Replace

همانطور که از نام گزینه Find and Replace پیداست این مورد زمانی به کار می رود که شما بخواهید کلمه ای را در یک سند یا متن پیدا و با کلمه ای دیگر جایگزین نمایید.

فرض کنید شما کلمه ای را در یک متن طولانی و یا حتی کتاب به اشتباه تایپ کرده اید و پیدا کردن و جایگزین کردن آن بسیار زمانبر است. پس شما نیاز دارید از یک راه میانبر این کار را در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهید و اون گزینه Find and Replace می باشد.

مثلا شما می خواهید در یک کتاب ۱۰۰۰ صفحه ای نام شخصی را که A می باشد به B تغییر دهید و این نام در صفحات زیادی تکرار شده است. اگر شما بخواهید این کار را به صورت دستی انجام دهید قطعاً زمان زیادی را از شما خواهد گرفت ضمن اینکه ممکن است شما ندانید که در کدام صفحات تکرار شده.

شروع کار

برای شروع باید از منوی Home گزینه Replace را مطابق شکل زیر انتخاب کنید:

شکل (۱)

یا با فشردن کلمات ترکیبی Control + H صفحه ای محاوره ای Fine and Replace را باز کنید.

شکل (۲)

در صفحه باز شده شما سه تب مشاهده می کنید. تب اول که Find نام دارد که شما فقط از قسمت Find what می ­توانید کلمه مورد نظر را پیدا کنید.

اما قسمت مهمی که با آن سر و کار داریم تب Replace است که شما می توانید در قسمت Find what کلمه مورد نظری که می خواهید جایگزین شود را با کلمه مورد نظر جایگزین شونده Replace with مبادله کنید. کافیست در کادر اول کلمه مورد نظر A و در کادر دوم کلمه مورد نظر B را تایپ کنیم. سپس بر روی دکمه Replace All کلیک کنیم که باعث می شود تمامی کلمات در کل متن به صورت اتوماتیک جایگزین شود.

البته در کار محاوره ای باز شده تب Go to هم وجود دارد که می توانید با انتخاب یک موضوع مثل صفحه یا بخش یا حتی خط در قسمت Go to what و همچنین درج شماره در قسمت Enter page number به بخش مورد نظر خود پرش داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *